SURIKATOVA MONTANISTICKÁ KLADKA

   Brian Norman, americký speleolog: "Surikatova kladka je prostě super. Nedovedu si představit, že by  mi nechrastila na opasku...Levná, spolehlivá a atraktivní...."

   Petra Poche, německá jeskyňářka: "Surikatova kladka? Co to je? Myslíte ten hnuj?" (směje se).."Ne, promiňte, žertovala jsem, samozřejmě ji používám..Je zkrátka skvělá!"

   P.P., Speleoklub Kladno: "Surikatu pochopitelně znám , ale jeho kladku..? Ne, opravdu mi to nic neříká..Ukažte - to je ona? (udiveně si kladku, kterou jsme mu předložili prohlíží a spokojeně mručí) Fakt dobrý..Co dobrý - skvělý..Tu musím mít..(zalézá do blízké štoly a z portálu stále zaznívá jeho tlumený hlas) "Surikatova kladka, kdo by to řekl?

  L.L., CMA: "Surikatova kladka? Ano, znám, použili jsme ji naposledy pro spouštění potápěče do šachty Hřebeny..Osvědčila se...Kdyby se mi vešla do KPZ, byla by dokonalá"

  ViDra, ZJRN: "Surikatova kladka je poněkud diskutabilní...Mnozí ji chválí, nedají na ni dopustit. Já osobně sice preferuji  ViDrovu kladku, ale ta se ještě vyvíjí a proto tu Surikatovu mám vždy v batohu.."

  Kaši, ZJRN: "Surikatova kladka je dokonalá..Fyzikálně se sice řadí mezi jednoduché stroje, ale nikdo z nás, kdo ji již používal,  si  bez ní nedokáže žádnou náročnější výpravu představit...Preferuje ji i E.S.Vědma. "

 

Surikata - jeden z nejvýznamnějších světových montanistů moderní doby. Jeho převratné vynálezy vnášejí do under- groundových technik pokrok, lehkost a bezpečí....

  Negativní ohlasy:Dr I.J., zvaná Rumová Pralinka, geoložka a členka tetínské speleologické skupiny: "Surikatova kladka? Vy si vážně myslíte, že by nějaký jeskyňář byl takový idiot, aby ji používal? Ten Surikata je normální magor.." (zamyslí se a zjemňuje váhu svých slov): "Nebo ne, napište, že ji nepoužívám, protože se mi nevejde do kabelky"..

Nahoře: Surikatova kladka při vyprošťovacích pracech v Gruzii 

Technické údaje: Jednoduchá litinová kladka s kluzným ložiskem a závěsem z ušlechtilé oceli, ukončeným okem o průměru 6 cm.  Hmotnost pomůcky 12 kg, průměr kola 25 cm..Hřídel zajištěna železnou závlačkou.. Nahoře: Upevnění Surikatovy kladky na Surikatovu trojnožku..Kombinace obou Surikatových vynálezů se osvědčila nejen ve speleozáchranářství, ale i při menších těžních pracech

Surikatova kladka:

Po populárním Surikatově Montanovaku, přichází na svět další senzace, Surikatova Kladka..Vynálezce Surikata opravdu nemarní čas...Každý jeho nový objev je trefa do černého..Dosud jste se mohli vydat na tůru bez Surikatovy Kladky a nic se nestalo..Nyní se doba změnila..Každý skutečný montanista, alpinista, speleolog nebo odborník na historické či vojenské podzemí má Surikatovu kladku pověšenu na karabině u opasku a pokud bude právě ona chybět ve vaší výbavě (což je při jejích rozměrech nepřehlédnutelné), budete v undergroundovém společenství natrvalo znemožněni....

Proto neváhejte a nejlépe ještě dnes kontaktujte svého prodejce a spolu s Surikatovým montanovakem žádejte i nepostradatelnou Surikatovu kladku....Surikatova kladka rovná se  hit sezóny 2001..

 

Vhodná i speleopotápěče jako závaží...

 Levná a přítulná

Prakticky nezničitelná.Přežije vás.