Dobrovolné sdružení těch nejstatečnějších montanistů naší doby

Surikatův Montanovak - epochální vynález pro práci v zaplynovaném podzemíSurikatova kladka..Její princip nenechal spát ani Leonarda da VincihoSurikatova truhla poslední záchrany - inpirován KPZ jistého L.L.Návrat na titulní stránku Popovický montanistický superklub - sdružení pro náročné.

Prohlášení
Popovický montanistický Superklub vznikl jako reakce na ustrnutí vývoje předních montanistických skupin České republiky..Členové Superklubu považují výpravy a další akce ostatních podobných spolků za málo dobrodružné, nedostatečně nebezpečné a tudíž pro sebe pramálo atraktivní.

Surikatovy vynálezy...Kolika generacím jeskyňářu a montanistů se marně zdálo o těchto dokonalých pomůckách..Naštěstí, pro dnešní generace, již díky Surikatovi nejsou tyto neocenitelné pomůcky pouhým nedosažitelným snem..

Surikatův Montanovak - na první pohled obyčejný igelitový pytel, který si odborně nasadíte na hlavu a udusíte se v několika málo minutách..Málokdo však tuší, kolik práce dalo vynálezci, než přišel na princip dokonalé hermetiky, na němž je Montanovak založen.. Málokdo dnes spočítá obětavé oběti prvních praktických pokusů..

Surikatova kladka - prostá, elegantní, nenáročná, zpočátku opovrhovaná a zatracovaná...A přesto ji dnes každý normální montanista vyzývavě nosí u pasu..

Surikatova montanistická truhla poslední záchrany..Jistě jste o ní slyšeli..Tato nepříliš známá pomůcka byla inspirována krabičkou poslední záchrany (KPZ) Laca Lahody..Je to vlastně KPZ dovedená k absolutní dokonalosti..Obsahuje všechny jeskyňáři a montanisty oblíbené vynálezy - Surikatovu kladku, montanovak i trojnožku..

Surikatův montanistický bag. Naprostá senzace..Není co dodat..

Surikatova montanistická konspirační maska. Absolutní bomba pro utajení osobní identity.

Surikatův montanistický kyslíkový vyvíječ - vzrušená Petra Poeche

Surikatova montanistická zvířátka - převrat v konspiraci. Prostě je musíte mít.

Chcete si založit podobný superklub, jako je Popovický? Dejte pozor, ať nepřeceníte vlastní síly.