Surikatův montanistický tučňák hravě poráží dosavadního favorita soutěže Iwa.

 

Dlouho očekávaný

konec internetové presentace

Popovického montanistického Superklubu


Tak a tohle je opravdu konec. Slavný Popovický montanistický superklub ukončil dnešním dnem aktualizaci svých webových stránek. 
Svým příznivcům tuto skvělou novinu sdělili jeho členové na "Dni otevřených dveří na vrchu Chlumu", chronicky toť známém pracovišti ZO 1-06 Speleologický klub Praha. Akce se přes její nepatrnou publicitu účastnilo poměrně značné množství příznivců krasového podzemí. Mimo členů Speleologického klubu byl zde k vidění například známý veterán Anča, president CMA Laco Lahoda, myslím, že jsem zahlédl i Jiřinu Novotnou. Hlavní atrakcí celého prvomájového dne však nebyly ani otevřené Srbské jeskyně ani ohřátý párek a dokonce ani  
Štola Superklubu na Chlumu. Vyfotil Surikatův montanistický tučňák. divoce roztáčené kolo štěstí, ale slavný montanistický tučňák z PMS, který všem přihlížejícím jasně ukázal, ve které undergroudové skupině jsou skutečně největší machři. Nešlo jen o to, že jako jediný správně odpověděl na všechny otázky o spletenci štol, spojující lomy Mořina a jejich autora Laca Lahodu přivedl do rozpaků, když mu na jeho mapkách opravil několik zásadních chyb. Ani tučňákovo absolutní vítězství ve finále o nejlépe nafocenou cvičnou štolu (viz snímek) zasvěcené nepřekvapilo. Skutečná senzace nastala teprve s nástupem montanistického tučňáka na chlumský trenažér, kde vyzval k lezeckému souboji dosavadního vítěze Iwa. Je pravdou, že drobný, skromný tučňák působil vedle statného šampiona poněkud komicky a okolí mu to dávalo náležitě najevo.
"Na toho superklubáckého chcípáka   bych nevsadil ani korunu", prohlásil znalecky Lahoda a opovržlivě plivl ptákovi na hlavu. Zvíře nehnulo brvou, přistoupilo k provazu, znalecky za něj škublo a soustředěně očekávalo povel ke startu. "Tři, dva, jedna, teď", zvolal rozhodčí a tučňák vyrazil. Z počátku se zdálo, že Iwo nemá konkurenci, ale tato iluze brzo skončila. Zatímco se šampion bezmocně komíhal metr nad zemí, závodník Superklubu již plácal křídlem o horní trubku.
"Ten arktický zmetek určitě podváděl",  mručeli zklamaní jeskyňáři", ale ani oni ani (zjevně proti Superklubu zaujatý) sudí nemohli nic zvrátit na výsledku, který zachytila naše fotografie.  Sbalili jsme první cenu a provázeni několika nešikovně vrženými kameny z Chlumu vypadli.
 Cestou zpět do Popovic nás zaujala velká hromada balvanů, vylámaná z opěrné zídky berounské lokální komunikace vedoucí k místnímu bazaru. Od místa zkázy zbaběle utíkali členové Žebrácké party v amatérských převlecích za lesní zvířata. Předák Žebrácké party, ex-členka Superklubu Rumová pralinka nám vysvětlila, že její pofidérní spolek zmatený televizním seriálem Václava  Cílka
Práce Žebrácké party. Špatně lokalizovaný vchod do berounského podzemí.
z PMS, zde hledal vchod do temných a vlhkých berounských katakomb, které mají skrývat slavný ztracený obraz Petra Štěpána "Žabí duch". 
"Hele nepište na ten Internet, že tu zeď zbořila Žebrácká parta", žadonila Pralina, "oni jsou pak kluci i s Dášou celí zaražení, ztrácejí sebedůvěru a nakonec ten obraz ani nenajdou. Napiště, že je to práce CMA".   

Král montanistů.

Johanka, princezna montanistů: To je dobře, že strejdové a tety ze Superklubu skončili s tím Internetem. Víte, najde se spousta všelijakých diletantů, kteří je chtěli napodobovat a navštívit všechna ta skvělá místa, co byla na Internetu vystavena. Jenomže to nezvládají, topí se v zatopených štolách, dusí se v plynu nebo na ně spadne  zával a já je každou chvíli musím chodit zachraňovat. Vůbec nemám čas si kvůli nim hrát a maminka se pak zlobí.