Dobrovolné sdružení těch nejstatečnějších montanistů naší doby

Popovický montanistický superklub - sdružení pro náročné.

Prohlášení
Popovický montanistický Superklub vznikl jako reakce na ustrnutí vývoje předních montanistických skupin České republiky..Členové Superklubu považují výpravy a další akce ostatních podobných spolků za málo dobrodružné, nedostatečně nebezpečné a tudíž pro sebe pramálo atraktivní.

Zakládající členové:

Titán bez brýlý a se surikatou..Heslo: Síla, odvaha, nebepečí. Surikata udatný, který v Superklubu přijímá konspirační přezdívku "Titán", aby byla zdůrazněna jeho mimořádná odvaha a chrabrost. 
Macek, odvaha sama. Nebojí se tmy ani bubáka... Obvykle obětavě zajišťuje nutné týlové práce.. Mario, známý nejrychlejšími traverzy na Surikatově stěně smrti .Je-li poblíž něho jakékoliv  nebezpečí,  hlasitě se směje..Na setkání Speleologů  v sázce za 100,- korun spolkl kousek karbidu ve velikosti lískového ořechu 

Čestní členové

Speo, čestný člen na čestném prvním místě..V dávném undergroundovém pravěku zachránil Titánovi život, když v "Šachtě smrti" vlastním tělem bránil balvanům o velikosti pytle cementu dopadnout na ušlechtilou, důstojnou hrdinovu hlavu..Domovská skupina - Speleoklub Kladno.
Škorpion. Kdyby sedm statečných hledalo osmého, byl by to on..

Škorpion, mladý, leč sdostatek otrlý a zkušený montanista, dříve známý pod přezdívkou "Smějící se orel"..Podílel se spolu se Zběsilou kozou na vykopání dolu na strmém vrchu poblíž Hředlí, tří průzkumných štol v údolí Stroupinského potoka a spoluobjevil šachtu SDD Hřebeny..

Máca, legenda světového undergroundu. Jeho proslulý výrok: "Všichni Milani jsou debilové a Surikata největší", mu v hlasování rady PMS zajistil udělení čestného členství všemi hlasy. Z radosti nad svým přijetím do PMS, si neprodleně nasadil Surikatův montanistický vak a odběhl se s ním pochlubit přátelům  k Havranovi. (foto)
Zběsilá Koza, jeho odvážné kousky se probírají snad u všech táborových ohňů. Zběsilá koza, jehož hrdinství a lezecká technika nemají sebe rovna. Proslavil se brilantním slaněním do dvoumetrové šachty na vrchu Dědu..

Nečestní členové

Václav Cílek, geolog a význačný badatel. Po nešťastné aféře se surikatami na Vysoké skále u Vinařic se plně a zodpovědně věnuje práci pro Superklub. Na výpravách obvykle zkonzumuje veškeré cizí svačiny a s oblibou provádí kanadské žertíky s lanem.Často ochotně a zasvěceně rozmlouvá s kolemjdoucími osmáky.

Bývalí členové

Rumová pralinka, známá berounská jeskyňářka a publicistka odborných statí o Českém Krasu se opět konečně dočkala přijetí do naší elitní skupiny. Bohužel, alespoň dočasně se nemůže zúčastňovat náročnějších výprav, pro svoji zchátralou tělesnou kondici..Vystudovaná geoložka, matka dvou dětí..Na snímku v konspiračním převleku za Ing Brouska z OBÚ.

Olda, zkušený horník z kladenských černouhelných provozů. V současnosti působí v roli víceméně nedobrovolného sponzora Popovického Montanistického Superklubu, pro který pořídil firemní propisovací tužky. Mimo jiné zařídil pro PMS exkurzi v dole Nosek. Poslední dobou PMS pomlouvá kde může a bude proto v dohledné době vyloučen..

Chcete se i vy stát členy Popovického Montanistického Superklubu? Tak to tedy ne. Nechte si zajít chuť. Je nás dost.