Aktuality z činnosti PMS

29.03.2003


Chrustenická šachta 2003

Odvážný Surikata v chrustenické štole.

Slavný a statečný  Popovický montanistický superklub opět osvědčil svoji mimořádnou odvahu, když navštívil největší zachovalý železorudný důl v Barrandienu -  Chrustenickou šachtu. Sám Laco Lahoda z CMA, který dělal v expozici průvodce, byl srdnatostí Superklubu natolik uchvácen, že požádal  Surikatu o společnou fotografii. Leader PMS však tuto poctu po krátkém rozmýšlení poskytnout odmítl, protože Laco dosud nevyjasnil svůj negativní postoj k mezinárodní montanistické certifikaci. Na snímku nahoře proto pózuje Surikata sám a Laco smutně přihlíží z rozrážky.

Úsekbohatě zdobený limonitovými brčky. expozice s vlakem  naložených huntů. 

Po velkém množství návštěvníků zbylo ve štole trochu páry.


Nová, působivá partie expozice.


Nelson 
Nelson, dějiště známé důlní katastrofy z třicátých let minulého století je zlikvidován a jeho jámy věnčí obligátní betonové ohlubňové povaly. Výpravu do jeho větrací šachty pro nás popsal PetrS, zde ji ale nenajdete, protože text ani fotomateriál nejsou příliš kvalitní. Abychom však předešli spekulacím, potvrzujeme zde, že do jámy se nepatrným otvorem (za dohledu PMS) spustil odvážný Kaši a po hrdinném slanění šachty na místo ( kde se lomila do jakési  po deseti metrech zavalené úpadní štoly) průzkum ukončil a vrátil se udatně na povrch.   

Stylový památník obětem výbuchu uhelného mouru.

Cedule nad třetí jámou.


Z průzkumu. Kaši se srdnatě protahuje kol žebříku.

Ač košový žebřík nabízel relativní bezpečí, pán lana jím pohrdl.


Laco

Laca Lahody  z CMA jsme se zeptali, jaký má dárek pro krále montanistů k jeho padesátinám:
"Popravdě řečeno, trochu jsem na ono jubileum pozapomněl. Bádáme teď pořád někde na severu a tenhle  montanisticko-jeskyňářský svátek mi úplně vypadl z hlavy. Nicméně vzhledem k tomu, že do slavného dne zbývá 14 dní a Surikata jede s Pažoutem do jakési šachty, odkud se dosud nikdo nevrátil, s dárkem bych se zas tak neukvapoval."