Aktuality z činnosti PMS 
23.2.2003


Surikata, král montanistů Surikata, leader Popovického montanistického superklubu 
"V sobotu 22.2. proběhl v mrazivém prostředí jednoho nejmenovaného podzemního objektu seminář s poetickým názvem 'Montanista a rampouch 2003'. Šlo o soutěž, v které se účastníci pliváním před sebe na jedno místo snažili vytvořit co největší a nejkrásnější rampouch. Vítězem se stal MartinM se svoji Ledovou královnou (snímek). "

Vysílený Martin Majer.

Šťastný vítěz Martin Majer s poněkud vyschlým hrdlem. Obří Surikatův Macek byl nečestným soutěžícím Cámou před hodnocením zákeřně povalen a zničen. 

Nové objevy
Zjevení popovického montanistického Tučňáka ve Kbelích. Nejlepší montanisté v podzemní továrně Hoffer.
V krátké pískovcové chodbičce (bývalá uhelná štola u staré cihelny pod kbelským letištěm v Praze 9) se zjevuje ozdoben zářící gloriolou Surikatův montanistický tučňák. Záhadu řeší Laco Lahoda z CMA a připravuje o ní článek do časopisu Fantastická fakta. Podvrh zjevení ze strany PMS je samozřejmě vyloučen.  Odvážný Kaši, zvaný také mezi odborníky 'pán lana', tak dlouho prolongoval ve volných chvilkách nenápadnou zasutou plazivku v lůmku u Suchdola, až se prokopal do třicetimetrového pozůstatku bývalé německé podzemní továrny Hoffer. Na snímku pózuje statečný Surikata a srdnatý ViDra (ležící, bdící). 

Kaši

Kaši, ZJRN: Ač jsem své kolegy k práci na Hofferu lákal několikrát, pokaždé lokalitu jako zcela neperspektivní zavrhli. Zpřístupnění zmíněného třicetimetrového úseku je tedy opravddu pouze moji prací. Surikata s Vidrou se tam nacpali, až když jsem oznámil, že je dílo hotové. Veškeré informace a historické podklady zpracuji v souhrnné zprávě, kterou poskytnu kladenskému časopisu Montanya (pokud ovšem Speo přestane říkat, že jsem svině).