Aktuality z činnosti PMS 
24.1.2004

  Ohlasy na aktualitu 'Kaši a Surikata sčítají netopýry'

Surikata, král montanistů. Surikata CM, PMS:  "Ne nadarmo se říká 'Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.' V minulých aktualitách jsme otiskli pozitivní reakce předních sčítačů netopýří populace na nezištnou a neocenitelnou pomoc, kterou jim při jejich práci poskytují odvážní certifikovaní montanisté Kaši a Surikata. Mezi záplavou děkovných dopisů a mailů se však vyskytl i jeden ne zcela pochvalný text. Jeho autorkou je frontmanka ubohé Žebrácké party Rumová Pralinka a její mail přetiskujeme níže v plném znění."

Tento objekt, v němž sídlí početná, rozětvená a spolupracující netopýří rodina bude sčítán až za čtrnáct dní. "Nedovedeme si představit, že by nás sčítači přišli spočítat bez Surikaty a Kašiho", říká předák netopýří kolonie, nádherně osvalený netopýr vodní.Diskutabilní mail Rumové Praliky slevnému Surikatovi CM:
"Právě jsem se vrátila ze záchoda, kde jsem dlouho blila po přečtení Tvého příspěvku o sčítání netopýrů. Jsem sice expertka na neživou přírodu, ale jako profesionálka se samozřejmě stýkám také se specialisty na přírodu živou. Je to třeba již v Tvém příšerném článku zmiňovaná Dita Weinfurtová, či můj mladý krásný kolega ornitolog Tomáš Brinke. Díky těmto důvěrným známostem mohu snadno vyvrátit Tvé mylné představy o zoolozích. Oni totiž zcela bezpečně rozeznají jednotlivé rody, ba někdy i druhy zvířat a ropuchu či slimáka by si s netopýrem nikdy splést nemohli! Ledaže by vypili tak litr vodky. Osobně se domnívám, že Ty i Kaši (naprostí diletanti) ve štolách, sklepích či jeskyních skutečným expertům na netopýry jen zbytečně překážíte a vnášíte jim zmatek do jejich systematické vědecké odborné práce Navíc vám činí velké problémy dostat se do extrémních míst, odkud vás nebozí netopýráři musí ještě tahat a poskytovat oživovací služby. Zkrátka a dobře, radím Tobě i Kašimu, abyste se nepletli mezi fundované odborníky. Raději si zahrajte třeba na slepou bábu nebo tak něco, pokud možno intelektově nenáročného.
Srdečně zdraví mstící se vyloučená bývalá členka PMS
Rumová Pralinka "

Kikina Kikina Lenka, SKK:
"Mám-li objektivně zhodnotit mail Rumové pralinky, musím říci, že není tak negativní, jak na prvý pohled vypadá. Je v něm hodně chvály, obdivu i uznání. Možná je to vše jen podáno trochu neobratně v zdánlivě drsné obálce. Hůře jsou na tom sami sčítači, jejichž práci Pralina skrytě ironizuje (ropuchu či slimáka by si s netopýrem nikdy splést nemohli..) Zcela upřímně prohlašuji, že Pralinin mail Surikatovi je v podstatě obdivný."


Zde přinášíme nezávislé zhodnocení Kašiho a Surikatovy pomoci od anglické sčítačky Sandry Bullfrog:

Sandra Sandra Bullfrog, exklusivně pro ČESON:
"Surikata CM and Kasi CM are total idiots. They do not recognize a bat from a fox. They always take our time by making stupid comments. Everywhere they stand in our way and are absolutely impossible. Their attendance on our actions is completely uselles. I hope I won't see them anymore till the end of the world."

(Surikata CM a Kaši CM jsou největší pašáci, co znám. Několikrát mne upozornili, že jsem si spletla netopýra s liškou. Neocenitelné jsou jejich odborné komentáře. Jsou stále o krok před námi a zajišťují nám bezpečnou cestu. Jejich přítomnost na našich akcích je zcela nezbytná. Šla bych s nimi až na konec světa.)
Z originálu volně přeložil Surikata CMA nyní něco zcela jiného


Při průzkumu kanalizační stoky napojené na středověký městský odpadní systém (spojeném s kontrolou výskytu vrápenců v této lokalitě) narazila skupina kladenských montanistů na jedince se zcela zhaslou čelovkou, bezmocně se motajícího ve spleti starodávných stok. Jednalo se o prochladlého, zmateného, dezorientovaného a dehydrovaného amatéra, hledajícího v kanalizačním systému tajný vchod do údajné podzemní továrny Rolla. Po ošetření a napojení od Kikiny se badatel montanistům svěřil, že v kanalizaci beze světla bloudí už 13 hodin. Kladenský president Speo varuje:"Ať zkoumáte jakýkoliv podzemní objekt, nevydávejte se nikdy na průzkum sami. Ideální počet je tak 50 lidí. Zažil jsem případ, kdy parta 49-ti nevidomých jeskyňářů, jdoucích těsně za sebou, postupně popadala do nečekané třicetimetrové propasti. Ten poslední už zjistil, že se děje něco neobvyklého, a dolu by nespadl, kdyby ho jeho kolegové zespodu naléhavě nevolali. Myslím, že pokud by těch speleologů bylo padesát, padesátý měl šanci se zachránit. Stejně tak je naprostá pitomost chodit do podzemí s jediným světlem, podcenění topologie systému zaskočila po zhasnutí poslední zápalky i mnohé ostřílené borce. A jít na akci bez basy piv a štangle salámu je vůbec naprostá kokotina."
(citováno z publikace Speo radí amatérům, kterou připravuje nakladatelství Montanya)
Bezmocně tápající mátohu v místě, kde se kanalizace propadla, zachytil svým objektivem slavný Surikata CM.