Pocta Surikatovi

Surikatovy aktuality

23.06.2003


Lezecký den na Chlumu 21.06.2003

Na snímku schoulen pláče Kuba Zelinka, protože zapomněl, jak slézt dolu. Odvahu mu procítěnou recitací Surikatovy básně 'Jeskyně orlů' dodává Monika od MartinaM. 

MArtinM MartinM, LSD:
 "
Ač by se na první pohled zdálo, že nejatraktivnější podívanou byly na této akci lezecké exhibice zúčastněných, není tomu tak. Opravdu vzrušující a adrenalinový zážitek divákům poskytl teprve sveřepý zápas slavného Surikaty CM s obrovským šedivým vlkem, který se do lomu zatoulal ze slovenských hor. Surikata vlka nejprve přiškrtil, poté omráčil drtivou ranou pěstí do kosmaté lebky a nakonec jej již zneškodněného připoutal k vzrostlému trsu pampelišek.
 

Bohem i lidmi zapomenutý hyenitový důl

Nedělní den strávil statečný Surikata se svými přáteli na staré známé hyenitové lokalitě na severu Čech. Jde o několikapatrové, částečně zatopené a dosud nezdevastované dílko z devatenáctého století. A tak zatímco kladenský Speleoklub zaujatě zkoumal vchod do jakési páchnoucí stoky u Vltavy, opravdoví montanisté se brodili chladivou vodou ve skutečném dole. Jedinou vadou na kráse, kterou tato skvostná výprava utrpěla, byla politováníhodná skutečnost, že bájný Surikata zapomněl akumulátory do fotoaparátu doma v nabíječce. Fotky, které zdobí dnešní aktuality, jsou proto z loňského roku.

 

Tmavé protezoické břidlice a oranžová okrová voda z limonitového ložiska. Ideální kombinace pro fotografii. Ač štolu v zimních měsících hojně zabydlují netopýři, voda s nízkým pH obojživelníky neláká.


Na snímku  neblaze proslulý  Speo ze Speleologického klubu Kladno ustrašeně podpírá strop. Nutno přiznat, že se ve štole choval po celou dobu exkurze značně nemotorně, následkem čehož potřikráte spadl do vody. Plovoucí kůly pocházejí ze zborcené výdřevy dobývky v horním patře.Surikata Surikata CM, král montanistů:  "V neděli jsem krátce ověřoval správnost údajů o HDD, které publikuje ve svých internetových  aplikacích Geofond. Tentokrát se jednalo o ojedinělou těžbu v lesním výběžku 250 metrů severo-severozápadně od obce Jivina.  Jako ve většině případů na Berounsku, je lokalita zakreslena zcela mylně, na uvedeném místě se nachází pouze několik drobných terénních nerovností vzniklých úpravou koryta potoka.  Mimochodem, minimálně deset dnů zde nebude nic nového, protože budu zodpovědně zkoumat jeskyně ve Středomoří."