Aktuality z činnosti PMS
23.04.2003

 
Kaši Surikata: Dnes mi ukazoval kladenský Speo maily, jaké poslední dobou dostává. Jedná se o anonymní výhružky, nadávky. Pisatel požaduje zrušení webových stránek Speleoklubu Kladno a omluvu jedné podzemnické skupině. V případě nesplnění svých požsdavků slibuje rozbití oken Speova domu a podobné hrdinné sankce. Nelíbí se mi všechny akce, které Speleoklub podniká ani si nemyslím, že by ona skupina, pro kterou požaduje autor mailů omluvu, tuhle kampaň vyvolala.
Nehodlám zde subjektivně vyzývat k odsouzení  nátlakových akcí, jejichž iniciátor śe  nedokáže představit   ani vést neplodný monolog o toleranci a svobodě projevu. Chci jen říci, že pokud  autor mailů to, co Speovi píše, myslí vážně, stojím v tomto případě jednoznačně na straně kladenských kolegů. Nmyslím si ostatně, že by se kladenský web tak zásadně liší od mého.

 Znovuobjevení Nové jeskyně na Tetíně
Hyenity od Cerusita
O weekendu došlo po letech k otevření  Nové jeskyně tetínskými jeskyňáři. Obsáhlou reportáž o tom, kterak bagr vyhrabal vchod z pod třímetrové vrstvy navážky na skládce  najdete na stránkách speleologické skupiny Tetín. Zde tedy jen jedna má fotografie z sobotního sestupu.


Muničák II

 

MApa

Fotografie z úterní exkurze do velkého soukromého muničního skladu  za Prahou již publikoval kladenský Speleoklub. Tak zde je ještě jedna, na kterou jeho webmaster, myslím neprávem, zapomněl. Satečný Surikata a odvážný Kaši svou neskutečnou chrabrostí dávali světlý příklad všem těm ustrašencům, kteří se rozplakali hned za první rozrážkou. Smyslem exkurze bylo (pro majitele) vytlačení zcela vybité akumulátorové lokomotivy ze zadních částí objektu dopředu k nabíječce.


Jeden obrázek ze staré těžby

A tohle je další soukromý objekt, o kterém přineseme v nejbližší době obsáhlou fotoreportáž. Jeho rozlehlost nás totiž zcela zaskočila a obrovské prostory se  nepodařilo s jediným pětadvaceti-wattovým reflektorem nasvítit tak, jak by si zasloužily.