Hrdinný Surikata na dně propasti

a

objev tajného štábního krytu daleko od Milovic.

 

LAco Laco, CMA: "Nejslavnější montanista a nejstatečnější člověk, jakého znám - Surikata - přemluvil v sobotu MartinaM a HelenuV k návštěvě klasické propasti v lomu u Berounky. Společně slanili na první etáž a tam už jen  Martin s Helenou ohromeně zírali, jak Surikata svým nenapodobitelným stylem bez přestání leze nahoru a dolu až se z  rozžhaveného lana kouřilo. 'Také bych se někdy podíval rád až dolu', řekl Martin Heleně, 'ale je to příšerně hluboko'.  'Tak hluboko si troufne jen Surikata', potvrdila známou pravdu Helena a když slavný montanista po patnácté vylezl nahoru, prohlásili akci za ukončenou.
 
Hned za vchodem je vrcholová knížka PMS.

Odvážný Surikata v novém červeném overalu vystrojuje cestu do propasti smutku.

 

Martin MartinM, LSD: "To je naprostá pitomost, Surikatu jsme k výpravě přemluvili my s Helenou a on naopak celou dobu skuhral a demoralizoval. Pravdou je, že když jsme se dostali na první etáž, ani se nepodíval dolu, roztřásl se a prohlásil, že dál nepoleze, protože by přitom umřel hrůzou. A tak, zatímco jsme s Helčou na dně propasti odebírali vzorky, král montanistů v bezpečí balkonu střežil uzle, hlídal přepínky (na které ze svého stanoviště dohlédl) a nakonec zbaběle fotografoval náš úspěšný výstup."Surikatův objev - podzemní objekt daleko od Milovic

Tudy sestoupil Surikata - hrdina hrdinů. Až sem se dostal statečný Surikata, překročiv obří brouky.

Pohled ze vstupní chodbičky směrem k východu. V pozadí lano a Surikatův speleovak. 

Poslední  a největší místnost komplexu. Důkladně zabezpečené dveře střeží vstup do dalších, mnohem rozsáhlejších částí objektu.

Šílený masožravý hmyz bez milosti zhubí každého vetřelce, jen na Surikatu si netroufl. Pohled od zabetonovaných dveří ke vstupní chodbě. Hledí Surikata CM

Vstupní pasáž obývají  obrovští zmutovaní střevlíci, na tomto neostrém snímku trhají děsivými kusadly myší mršinu. Přes střevlíky, střežící objekt důkladněji, než ocelové dveře, se dostane dovnitř jen ten nejotrlejší hrdina, jako je slavný  Surikata.

Největší přístupná prostora objektu. Na nabílené jižní stěně se za úplňku zjevuje nezřetelná tajemná postava. Několikrát si krkne, odplivne, zašklebí se a pak se pozvolna rozplyne. Oblečena je v maskáčové kombinéze, vzhledem připomíná Blackrata.

 

Zdálo by se, že je to jednoduché - pár schodů a jsem uvnitř. Pod schody ale sídlí hejno krvelačných, smrtonosných a ďábelských brouků.

Dvojice vstupních dveří. Za nimi chodba pokračuje vpravo a po překonání dalších dvou dveří se návštěvník ocitne v obdélníkové prostoře, v které je důkladně zabetonovaný vchod do nekonečně rozsáhlých spodních  pater.Jindra

 Surikata , významný badatel
"Publikovaný podzemní bunkr leží na vrcholu nevysokého kopce pod zvláště odporným šípkovým keřem. Nenápadný vchod je zcela zakrytý  těžkými betonovými  panely. O nulové návštěvnosti svědčí zachovalost objektu: nepoškozené dveře, neposprayované stěny i čistá podlaha. Dle vybavení se jedná o dílo z poloviny minulého století. Nezavrhuji však ani teorii, že jde o zapomenutý  muniční sklad blízkého,  zatím nenalezeného zlatorudného dolu."

Laco

Laco, CMA
" Ten bunkr mne dost štve. Moje parta hledá podzemní obranné systémy jako šílená a když najdeme jeden za tři měsíce, tak je to pro nás úspěch jako sviňa. Hnusnej ex-Superklub, ten spolek ultazbabělců, co se pozvrací před každou třímetrovou šachtičkou,  si jen tak vyjde na houby a najde bunkr jako kráva. Co já bych za to dal. To mám z toho, že jsem se  loni vykašlal na složení montanistické certifikace, tam se hledání bunkrů zvlášť podrobně probíralo. " 

 

A ještě jedno foto z propasti.

MartinM se zapisuje do vrcholové knížky PMS. Ta je logicky umístěna v nejvyšším bodě propasti.

Zatímco Surikata zodpovědně střeží vchod, MartinM hledá tužku, aby se zapsal do vrcholové knížky PMS.


V příštím vydání našich Superaktualit přineseme šokující záběry moravského montanisty Krtka a pokusíme se vnést jasno do záhadných okolností jeho nedůstojné smrti.