Aktuality z činnosti PMS 
18.7.2002


Mario, mluvčí a seržant v PMS Mario,  mluvčí PMS
 "Ač všeobecně panující přívalové deště delším výpravám nesvědčí, Popovický montanistický superklub nezahálí a pokračuje ve své objevitelské činnosti. Jeho členové na cestách za poznáním prolézají křovinami, v kterých by uvízl a zhynul slon. Brodí se potoky, v nichž by se utopil delfín a sestupují do roklin, z jejichž hloubky by se hrůzou pozvracel kondor. Takoví jsme my, hrdinové ze Superklubu."

Surikata, král montanistů Surikata, leader Popovického montanistického superklubu 
"V tomto týdnu naši udatní členové pokračují v prolongačních pracích na lokalitě CH1. Po první návštěvě, kdy jsme byli nuceni neslavně utéci před obludnými pavouky a hnusnými slimáky, došlo nyní k rozšíření vstupní části a prolongaci části štoly severním směrem. Objekt pochází z dvacátých let 19-tého století, vstupní partie nepůsobí příliš stabilně. Uvidíme. Štěstí přeje odvážným."

.

Štěpán, krčící se pod oblázkem, který se na něj může každou chvíli zřítit, smutně vzpomíná na bezpečné chvíle, které strávil s L.Lahodou v jeho šachtě s pokladem.  

O hodinu později. Štěpán přestává vzpomínat a ohlíží se po lopatce. Po chvíli počne ze sluje metati lví silou kubíky hlíny. Pokračování štoly je zasuto kamením, nahrnutým zvenčí při terénních úpravách okolí. Kopat vlevo či rovně? Toť otázka.

Strýček Iru

Iru, SRNS: Představte si, že slimáka můžete zabít tak, že ho posolíte. Nikdy bych tomu nevěřil, kdybych to neviděl na vlastní oči. Normálně slimáka, to statné nebezpečné zvíře, posypete špetkou soli, ono trochu zašumí, zabublá a pak se rozpustí. Nedokážu si vysvětlit, jak je to možné. Ač  slimák zmizí beze stopy, připadá mi takový způsob jeho likvidace poněkud morbidní a tak zůstávám věrný jeho prostému ubití montanistickou lopatkou.