Aktuality z činnosti PMS 
11.09.2002


MM MartinM, Los Speleos Desperados 
"V sobotu se mi povedlo získat následující velice kompromitující snímek. Dle jedné verze se na něm sešli na konspirační schůzce president PMS Surikata (převlečen za seriózního staříka v černém) s jednatelem CMA Mikim D. (maskován skautským krojem), aby předběžně projednali  hromadný vstup členů CMA do Popovického montanistického superklubu. Laco Lahoda se skrývá v igelitové tašce muže v žlutém tričku."  

Konspirační schůzka

" Dle verze druhé (šířené PMS) odvážný a statečný Surikata na snímku zachraňuje z gotického podzemí královodvorského zámku několik zbloudilých skautů a jednu civilní výpravu."
 
Titán Surikata, PMS "Hrdinný Kaši, fenomén lanových technik, pro vás připravil stránku věnovanou nejen pohybu na laně,  ale i nebezpečí, s kterým je možno se  v podzemních objektech setkat a jež není vhodné podceňovat. Sebekriticky přiznávám, že incident s nepravdivou informací o přítomnosti jedovatého plynu jsem zažil loni já sám a nevytáhli mne nahoru ani 4 lidé najednou (byť z toho jeden jednoruký), leč musel jsem polomrtvý vylézt vlastními silami. Tahle historka je ostatně popsána kdesi na  WEBu Speleologického klubu Kladno."

Likvidace hlavní jámy dolu. Neuvěřitelné. Tam, kde nic nebylo, stojí halda kyselé břidlice. Proč?

Pro obdivovatele štol lomů Mořina přinášíme Surikatův snímek pořízený během letošního dne parků.


Johana Johanka, montanistická pricezna.
"V příštích aktualitách vás opět pozveme na fotografickou prohlídku štolového systému třetího patra lomů Mořina, seznámíte se s mladým, dosud nedoceněným vynálezcem Sváťou a jeho montanistickým klubkem a poučíte se o vyšších formách konspirace. Zdař Bůh."