Surikatovy aktuality
09.07.2003


Surikata Surikata CM, král montanistů:
"Dnešní aktuality jsou vzhledem k časovému stresu opět pojmuty spíše jako fotogalerie z míst, kde včera operovala pětice Angee, Čížek, Eos, MartinM a slavný Surikata CM. Šlo samozřejmě o nesmírně nebezpečnou akci, jejíž součástí byl i bravurní sestup po zcela hladké skalní plotně, známé po svojí první oběti jako Kiddovo zrcadlo. Za vhodných podmínek, lze pod plotnou spatřit hromádku vybělených kostí, zaschlou kaluž krve, několik starých PET lahví a lidské zuby."

Čížek zasmušile pozoruje zuby kamenné dračí tlamy, v obavě, aby se nesklaply a neukously mu hlavu.

 

Speo

Speo, Speleoklub Kladno 
"Chtěl bych zde co nejrozhodněji dementovat rozšířenou fámu, že se Spleologický klub Kladno rozpadl. Není tomu tak. Fungujeme stále dál, pořád (přes výhrady některých naších členů) trénujeme u mne na zahradě v mém cvičném superdole a stavíme kotce pro slimáky, které považujeme za ohrožené živočichy a jejichž záchraně věnujeme nyní všechen svůj volný čas. Mrzí nás, že se neúnosně protahuje registrace občanského sdružení ČESOS (Český svaz pro ochranu slimáků), když konkurenční ČESON se svými nejapnými netopýry už roky naplno pracuje. Netopýři jsou vůbec blbí, protože mají vzteklinu a koušou , oproti tomu náš favorit slimák jen tak něžně štípne."

Angee se chystá dle Surikatovy rady  skočit po hlavě z výšky deseti metrů  na dno dómu.


Eos Eos:
"Nikdy jsem nepotkal tak statečného montanistu, jakým je Surikata CM. Když jsme přišli k ohlubni propasti (a všem se nám podlomila kolena hrůzou z té hloubky), nabídl se s vážnou tváří, že dolu (aby nám dodal odvahy) jen tak bez lana skočí. Klekali jsme si před ním a prosili ho, at neskáče, protože by byla škoda, aby svět zcela zbytečně přišel o takového odvážlivce. Přísahali jsme mu, že se vzmužíme a dolu slezeme. No, nakonec jme tam slezli a Surikata tedy nikam skákat nemusel."

 

Finální výstup zpět na denní světlo Surikatovou puklinou.

 

MArtinM MartinM, ZO ČSS Tetín:
"Nesmírnou zodpovědnost během celé akce projevil slavný Surikata CM. Když dvojice vůdců (Eos a MartinM) ztratila cestu v oblasti, kterou dle svého tvrzení znají jako své boty, byl to právě Surikata, který laskavým hlasem přemlouval zbytek výpravy k návratu. Když jsme nalezli správný směr a došli ke Kiddovu zrcadlu, což je obrovská kolmá deska v přístupové cestě ke vchodu do navštívené propasti, byl to opět Surikata, který vybízel k odložení akce, jejímu přehodnocení nebo nalezení jiné
schůdnější cesty. A konečně po pohledu do ústí propasti děsu,  měl pouze Surikata tolik odvahy, že otevřeně vyzval ostatní montanisty ke změně cíle výpravy na nějakou jednoduchou krátkou, stabilní, snadno přístupnou štolu a do jámy za ostatními slezl rozvážně až poté, co jej v opuštěném jámovém lomu před portálem propasti přepadl nezvladatelný strach z bubáka."

Martin M zkoumá, zda je vletový otvor do netopýřího zimoviště dostatečně velký.


Eos sleduje ve staré štole nadějnou zlatonosnou kalcitovou žílu.