Vchod do pražské ZOO i zdobí od  29.5. sousoší sedmi surikat.Surikata CM je ta největší.

Surikatovy aktuality

08.08.2003


Další konec Surikatovy presentace

Odvážný a statečný Surikata se na jeskyňářské výpravě rozhoduje, zda se má po nedůvěryhodném laně spustit do příšerné pětimetrové propasti. V této chvíli odvážlivec stále ještě váhá a slanění zcela nezavrhuje. Foto EOS.


Kikina Kikina-Lenka, Speleologická společnostKladno:
 " Takže jsme se opět dočkali dalšího konce Superklubu. Lze ona periodická srdceryvná loučení a následné trapné návraty vůbec brát vážně? Nestane se zase po několika dnech, že tyto stránky ožijí dalšími dementními historkami, kradenými fotografiemi a pomluvami statečných členů Speleologu Kladno? "
.
Surikata Surikata CM:  " Tvá interpretace je značně nepřesná. Popovický montanistický Superklub ukončil svoji činnost přibližně před dvěma měsíci a rozhodně už se do undergroundového světa nikdy nevrátí. Tahle webová presentace ještě nějaký čas živořila, ukazovala ale spíše takové ty odstrašující exempláře, jako jsou právě členové vašeho spolku. Udržoval jsem malicherně ji při životě, dokud nedosáhne kulatého jubilea v počtu přístupů, což se právě událo. Nemá cenu protahovat agonii. " 
Kikina-Lenka, Speleologická společnost Kladno:
" Doslechla jsem se, žes po krachu PMS obcházel rozličné montanisticko-jeskyňářské spolky a žebral, aby tě, bezprizorního chcípáka, přijali do svých řad a že tato  mise byla zcela neúspěšná, protože tě nikde nechtěli. "
Surikata CM, král montanistů:
"
To trochu přeháníš. Ptal jsem se Máci, jestli by mne nevzali do Krasové deprese a on řekl, že nevzali. Nijak to nekomentoval, nezajímal se, zda jsem normální nebo zda mne právě propustili z Bohnic. Jeskyňáře jsem kontaktoval pouze jedny jediné. Vzali mne s sebou do nějaké krasové propástky a řekli, abych ( když jsem ten král montanistů) prokázal své kvality a prolezl jakousi špinavou plazivkou. Bylo mi na první pohled jasné, že ji neprolezu ani kdybych se pominul a tak jsem to raději ani nezkoušel. Ti jeskyňáři pak vystrojili svislý úsek  propasti lanem a prohlásili, že slezeme dolu. Problém byl v tom, že se s tím děsně hrabali. My montanisté jsme zvyklí přijít k díře, hodit dolu lano a hned skočit za ním. Oni ale na deseti metrech udělali pět přepínek a pořád se dohadovali, že přidají šestou, aby se se jim ten provaz netejřil. Trvalo jim to přes půl hodiny a za tu dobu jsem si to lezení dolu rozmyslel. Ne, že by mne opustila odvaha, ale zvítězily racionální důvody - dole může číhat liška, skála, co je do ni zakotveno lano, se zřítí a tak podobně. "
Kikina-Lenka, Speleologická společnost Kladno:
" Neříkali náhodou ti jeskyňáři, že jsi zbabělec?"
Surikata CM, král montanistů:
" Něco takového sice mumlali, ale určitě žertovali, ve skutečnosti byli rádi, že s sebou mají někoho tak známého, statečného  a zkušeného.
"
Kikina-Lenka, Speleologická společnost Kladno:
" To jistě byli, podivné ovšem je, že už tě příště nikam nepozvali. Nějaké nové montanistické objevy nemáš? "
Surikata CM, král montanistů:
" To sice ano, ale jde už jen o takové paběrkování. Všechna významnější díla jsou buď objevena nebo zlikvidována tak důkladně, že je jejich vyzmáhání nad naše síly. Čili, abych to neprotahoval, za poslední týden   uvedu metrovou štolu u Chlustiny, stejně dlouhou u Hýskova a starý, nepřístupný  důl na Jakubinkách tamtéž.. Žádná sláva.
"
Kikina-Lenka, Speleologická společnost Kladno:
" To opravdu nestojí za řeč. Slibuješ tedy na svou čest, že tyto aktuality jsou poslední a žádné výpravy zde již nebudeš publikovat? "
Surikata CM, král montanistů:
" Ano. Na svou nejčestnější čest čestného Surikaty, Krále montanistů. Díky všem návštěvníkům těchto stránek za přízeň a sbohem.
"
Kikina-Lenka, Speleologická společnost Kladno:
" Až na věky, králi zbabělců. "
s

 Konec slídění brněnského Krtka v Českém Krasu

 


Kikina Kikina-Lenka, Speleologická společnostKladno:  Opravdu neslavný konec potkal u Srbska brněnského montanistu Krtka, známého pod přezdívkou Guma. Jeho konspirační převlek byl neomylně rozpoznán jedním z berounských jeskyňářů. "Už zase tu šmíruješ?", zeptal se jeskyňář kovovým hlasem. "Milost," kvílel ustrašeně Krtek, "jsem tady na výpravě s Kladeňáky, hned se vrátím do Brna." .Jak vidno, pozdní lítost nezapůsobila a Brno se svého prominenta už nedočká. Foto EOS.