Aktuality z činnosti PMS 
7.12.2003

  Mikulášská nadílka v cvičném dole PMS

Barbara, francouzká montanistka. Barbara,PMS: "Po skanzenářských spolcích Prokop či CMA, které již řadu let konají tak zvanou mikulášskou nadílku v prostorách svých podzemních expozic, nenechal se zahanbit ani Popovický montanistický superklub. První ročník vlastní skvělé mikulášské oslavy pro drobotinu i rodiče z širokého okolí uspořádal na prvním patře své cvičné šachty. Naprostým fiaskem naproti tomu skončila Speova nadílka ve cvičné rouře, k hnusné betonové trubce nepřišlo jediné dítě.


Cvičná šachta PMS - vlevo slavný Surikata, král montanistů, uprostřed čert, vyskakující z první etáže až nad ohluběň, vpravo vyděšené, ale zato šťastné dítě, které rodiče přivezli na besídku až z Arizony.   Speo SPEO, speleolog Kladno:  
" Do mé cvičné roury opravdu nepřišel jediný zájemce, ač jsme naši nadílku inzerovali již měsíc předem. Jsme z toho všichni moc zklamaní - hlavně naši roztomilí rarášci Kikina, HonzaH a MikeP, kteří se na děti opravdu upřímně těšili. Do naší roury nakonec vlezl pouze president CMA Laco Lahoda, který sem v noci neúmyslně zabloudil z berounského military-plesu. Co se týče nadílky PMS, neviděl jsem ji a nechci pomlouvat, ale úplně profesionální nebyla.To, že byl za Mikuláše převlečen Surikatův pes, to je rouhání."

Surikatí štolka

Surikata Surikata, král montanistů:  
" Průzkumná štolka, která měla ověřit mocnost a kvalitu vápencové čočky v severním svahu kopce Děd u Berouna je již několik let sledovaným zimovištěm asi dvaceti exemplářů netopýra velkého, mezi nimiž se občas objeví i ojedinělý vrápenec. Berounské Muzeum Českého krasu upozornilo ústy své zooložky popovický montanistický superklub na možnost,  že se v zadní partii u čelby před nadcházející zimou ukrývá několik vysílených surikat. Dnešní výprava bohužel  žádné surikaty ve štole neobjevila."  

Král montanistů před vchodem krátce váhá a zvažuje možná rizika, která vstup do staré štoly obnáší.

 

Konečně uvnitř. Jak vidno z fotografie, ve štole mimo netopýrů a liščí kostry není vůbec nic.


Laco Laco Lahoda,president CMA:  
" Surikatova mikulášská nadílka byla jednoduše řečeno skvělá. Čert byl báječný a Mikuláš také, i když místo toho, aby k dětem laskavě promlouval, vrčel a štěkal. Ač byl počet zájemců mimořádně veliký, dostalo se na všechny a spokojenost obdarovaných dětí i jejich průvodců byla opravdu maximální. Myslím, že se nadílka PMS stane každoroční vyhledávanou atrakcí. Chci ještě říci, že jsem do Doks k Speově cvičné trubce nezamířil neúmyslně, ale z dobré vůle, protože mi bylo Kladeňáků líto. Nemohou přece za to, že se všechny děti ze středočeského kraje a okolí bojí jejich xichtů, jako čert kříže."