Aktuality z činnosti PMS 
05.04.2003


Za hyenity

ViDra ViDra, odvážný montanista, člena ZJRN
"Ač je montanistická obec zaneprázdněna jednak Speleoforem a jednak vymýšlením dárků pro krále montanistů Surikatu (k jeho blížícímu se padesátiletému jubileu), slavní ZJRN se přesto vydali o weekendu výpravu do strašlivé a nekonečné jámy plné plynu, a vzácných hyenitových žil" 
 

Chodba

Tak tenhle snímek nemá s onou jámou, kterou budou zítra zkoumat hrdinové ze ZJRN,  nic společného. Prosadil jej sem Laco Lahoda. Plakal a naříkal, že jsme mu na našich stránkách ještě nikdy nic neuveřejnili, nikam ho s sebou nebereme a krademe mu fotky. "Když mi to nezveřejníte, oběsím se", pravil ponuře.Z nezávislého seriózního zdroje: (Montanye či KD nebo bůhví odkud)
Po té, co jsme se domnívali, že legendární  ZJRN beze stopy zmizeli z zemského povrchu a jejich název bude pro příště figurovat pouze v montanistických pověstech, vyrazili tři jejich členové jako smrtonosní tygři opět do terénu. 
Objevy na sebe nedaly čekat - byl nalezen a zmapován dávno zapomenutý obrovský polymetalický důl, v němž se nachází v několika tenkých žilách vzácný nerost hyenit
A tak zatímco členové kladenského Speleoklubu (zcela ožralí) zpívali bujné písně v kanálku před Speovým domem, trojice odvážlivců vynášela na světlo krystaly hyenitu  tak dokonalé, že v kamenářském světě propukne závist, žal a možná i nějaká sebevražda.
Podrobnosti o dole a mnoho fotografií, přineseme v brzké době v sekci Výpravy.

Odvážný radioaktivní netopýr ViDra hrdinně pózuje v tak zvané ViDří štole v tajemném hyenitovém dole.


 

Kaši

Kaši, ZJRN:
"Je obecně známo, že já kameny nesbírám, ale když jsem viděl ty nádherné hyenity,  neodolal jsem. Jsou krásné, jako zářící oko mladé ženy a jejich krystaly se třpytí jak večernice.
Dlužno dodat, že akce byla natolik tajná, že jsme cestou konspirativně potřikráte změnili auto a do dolu samého jsme vstupovali v černých škraboškách, s nápisem CMA Search Squid."